Syrena logo DOKUMENTY RODZIN BIEGA
Przyjazdy na Ellis Island; 1896 do 1922
Bill Biega's
Genealogy Essays
Biega Strona rodzinna
Computer Help
Special characters. Viruses, Web pages
Srodkowa Europa Miasta, kraje, informacja.    Nowy!
Historia Genealogia, Szkice historyczne   Nowy!
Mapy
Miasta, Kraje, Historyczne
Museum AK
Museum of Polish Home Army
Galeria
Polska, Warszawa, Kraków, Salzburg, Budapest
Rydzyna
Zamek i Szkoła
Fundacja Sułkowskich
Hotel
Zeglowania
po całym śiwcie
Syrena Press
13 Is My Lucky Number
Story of fighter in Warsaw Uprising in WW II

In Association with Amazon.com
Napisz do nas
      W roku 1890 Prezydent Benjamin Harrison zarządził że Ellis Island, w zatoce Nowego Jorku, ma być główną stacją przyjmowania immigrantów na wschodnim brzegu USA. 1-go stycznia, 1892, nowo zbudowane budynki przyjęły pierwszych przyjezdnych. 12 milionów immigrantów przeszło przez te bramy, dopiero w 1914 strumień zwalniał. Dużo mniejsza ilość przeszła przez porty Boston, Baltimore i Philadelphia, ale przez 22 lat większość przeszła przez Ellis Island, Wśród nich setki tysięcy Polaków, głównie chłopi z austriackiego i rosyjskiego zaborów. Międz nimi było 57 z nazwiskiem Biega, prawie wszyscy z Galicji, z wiosek Dębna and Mrzygłód. Po Pierwszej Wojnie światowej, zubożali chłopi nie potrzebowali emigrować, mogli znaleźć zatrudnienie w przemyśle i rzemiośle niepodległej Polski.

     Wszyscy Biegowie którzy przeszli przez Ellis Island są na tej liście. Biegowie na Ellis Island

     Jestem zdziwiony że nie ma dobrej korelacji pomiędzy tą listą a listami rodzin Biega w cenzusach U.S. Census 1910, 1920, 1930.
     Kilka czynników to powoduje:

  1. Część polskich immigrantów przeszła przez inne porty, Boston i Philadelphia. Pozatym, pożar w 1897 zniszczył dużo kartotek.
  2. Zarówno na Ellis Island, jak w cenzusach, popełniono dużo błędów ortograficznych w zapisaniu polskich nazwisk lub w zrozumieniu odpowiedzi danych przez ludzi nie mówiących po angielsku. W liście poprawiłem wiele oczywistych błędów. Naprzykład Dębna była wypisana w 6 rozmaitych wariantów! Jeśli nazwisko Biega było źle napisane, nie można znalęźć w bazie danych.
  3. Do czasu cenzusów w 1910 lub 1920, wiele Polaków przerobili imiona na angielskie. Na przykład Wojciech został zmieniony na Albert, Adalbert, Al lub coś innego. Gdy urzędnik przyszedł do domu na zapis, a zastał tylko matkę lub babcię, pomylone daty przyjazdu, lub nawet urodzenia mogły być zapisane. Często kobieta nie rozumiała pytań w języku angielskim. W dodatku, jeśli nikt nie odpowiadał gdy urzędnik zapukał, cała rodzina została pominięta w cenzusie.


Skąd pochodzą rodziny Biega? Gdzie się znajdują na świecie.

The Ellis Island Organization.
Tu można znaleźć dane o rodzinie w Ellis Island. Po angielsku,
Tu możesz dać swoją informację,
See Informacja.
Return to Home Page.
Proszę tutaj napisać swoje UWAGI, lub czytać uwagi innych.

Szukasz jeszcze informacji?:

Google
 
Web biega.com

Looking for travel help? Search here
Custom Search

design Copyright © 2009 Syrena. All rights reserved.
Napisane, czerwiec 2009.